ד״ר גלית דשא
מומחית בבניית אסטרטגיות של תהליכי שינוי וגיוון חברתי לעסקים ולעמותות.

בעבר מנכל"ית שדולת הנשים בישראל ומנהלת מחלקת החינוך של מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בתל אביב.
בעלת תואר PhD במדעי המדינה (התמחות במגדר) מהאוניברסיטה העברית בירושלים בשיתוף עם אוניברסיטת אולסטר בצפון אירלנד. עבודת הדוקטורט שלי עסקה ביחסי מגדר ולאומיות בתהליכי שינוי לאומי ובינוי אומה.
חוקרת ומחברת מידע וידע כדי לראות את התמונה כולה ולייצר שינוי משמעותי.
מסייעת בבניית יכולת כלכלית ויצירת מקורות מניבי הכנסה, בניית תשתיות ארגוניות, תכנון ומימוש שיתופי פעולה.

 

בעבודתי אני משלבת את הידע המקצועי והפרקטי בעולמות ובזירות השונות בהן אני פועלת, ביחד עם ההיבטים והיכולות האקדמיות אותן רכשתי, לכדי סל שירותים מגוון. לא מתוך עמדת ייעוצית מרוחקת, אלא בעשיה בפועל יחד עם הארגון לאורך כל הדרך תוך מתן כלים ועד להצלחה ברמה הגבוהה ביותר. השילוב בין כל אלה הוא סוד ההצלחה בתהליך המורכב של יצירת והובלת שינוי.

 

פיתוח וניהול פרויקטים
בין השנים 2006-2011 בניתי וניהלתי את מחלקת החינוך במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בתל אביב. במסגרת תפקידי ליוויתי צוותים חינוכיים, הכשרתי מנחות ומנחים לעבודה עם ילדים/ות, נוער ואוכלוסיות בסיכון. הקמתי את המחלקה העוסקת במניעת הטרדה מינית, הכשרתי ממונות ויעצתי לעסקים ולארגונים ממשלתיים בתחום.

 

בין 2011-2014 כיהנתי כמנכ"לית שדולת הנשים בישראל.
במהלך שנותיי בשדולת הנשים פיתחתי מיזמים לאימהות צעירות, הובלתי בשיתוף ארגונים נוספים מהלך רב-מימדי ורחב היקף להשוות שכר בין נשים לגברים, הייתי שותפה להרחבת פעילות הקו הפתוח של השדולה ולהקמת הקליניקה המשפטית במרכז הבינתחומי. הובלתי יחד עם קבוצת שטראוס את מפקד קטליסט (הבוחן תהליכי קידום נשים לניהול בכיר בעולם העסקים - קישור) וזכיתי להיות שותפה למהלכים וחקיקה פורצת דרך שהשפיעו על שינוי מעמדן של נשים בישראל.
לאורך השנים אני מקפידה להתנדב. גם כיום אני מייעצת בהתנדבות לארגונים חברתיים ובמקביל שותפה לשלושה מהלכים משמעותיים בזירה הציבורית והאזרחית בישראל:

  • חברת צוות במינוי נציב שירות המדינה ליישום הרפורמה בשירות המדינה בנושא "איתור וגיוס נשים לתפקידי ניהול בכירים בשירות המדינה"

  • יו"ר מייסדת-משותפת של קהילת בוגרות ובוגרי תוכנית גוונים פדרציית סן פרנסיסקו.

  • מנטורית סטודנטית בתוכנית עמיתי רוטשילד


ליווי וייעוץ
לאורך השנים הובלתי וניהלתי פרויקטים גדולים  בזירה האזרחית בישראל.  עסקתי בהנחיית קבוצות נשים במגוון נושאים, בניתי תוכניות, תיכללתי ועיצבתי מיזמים רחבי היקף, ניהלתי תקציבים, גייסתי ופיתחתי משאבים ועסקתי בהגדלה ובניית מסוגלות חברתית בארגוני חברה חברתיים ובעסקים.
כיום אני מלווה ארגונים חברתיים בהליכי בניית מסוגלות (capacity building) אני מייעצת בתהליכי גיוס ופיתוח משאבים, מקשרת בין מהלכים חברתיים לעולם העסקים, מלווה ומעניקה כלים לבניית מיזמם מניבי הכנסה. במקביל אני מייעצת לעסקים ומקומות עבודה בתהליכי הטמעת שוויון וגיוון תעסוקתי.

מחקר
את עבודת הדוקטורט שלי כתבתי על יחסי מגדר ולאומיות בצפון אירלנד וברשות הפלסטינית. במהלך המחקר גרתי כשנה בבלפאסט יחד עם משפחתי מתוך רצון לבצע מחקר שטח מעמיק שינסה ללמוד מהיסוד שפה, אומנות, פוליטיקה ויחסי מגדר ולאומיות.
למעלה מעשרים שנה אני מלמדת, מרצה וחוקרת מגדר, פוליטיקה, מדיניות ציבורית ושינוי חברתי. אני מלמדת מחשבה מדינית במרכז הבינתחומי בהרצליה ולאורך השנים לימדתי קורסים במגדר, מדיניות ציבורית ומדעי המדינה באוניברסיטה העברית, בשלוחת NYU בישראל, באוניברסיטת בן גוריון, בחוג למדעי המדינה ובחוג ללימודי מגדר בבר אילן ובאוניברסיטה הפתוחה.
במהלך דרכי האקדמית וגם בחיי המקצועיים בזירה האזרחית, אני ממשיכה לעסוק במחקר אקדמי-יישומי.  הייתי עמיתת מחקר ב Women and Public Policy Program Kennedy School of Government Harvard University    ואני עוסקת גם כיום בכתיבה מחקרית יישומית שמטרתה יצירת כלים לשינוי חברתי.