הרצאות וסדנאות

מגדר ונשים - למה לפמיניסטיות יש שפם
מה זה מגדר, מה זה פמיניזם? מאיפה הגיעה המושג ולמה בעצם הוא כל כך מפחיד אותנו. הרצאה מצחיקה, של פמיניסטית שלא לוקחת את עצמה יותר מידי ברצינות, תספר לכן/ם על המקור, ההתחלה והרעיון. נפריך כמה מיתוסים על שריפת פריטי לבוש, על שפמים ועל משאיות וגם נענה על השאלה: למה בעצם זה טוב לכולנו. גם לנו וגם לכם.

מנהיגות ומונהגות: על ההיסטוריה של נשים מנהיגות
לאורך ההיסטוריה היו תמיד נשים מנהיגות. לפעמים השפעתן על שינויים גיאו-פוליטיים הייתה עצומה אך רובינו לא נדע זאת. מיהן הדמויות הנשיות המנהיגות את ההיסטוריה שלנו. הסיפורים האישיים שלהן והמאבק שלהן לפעול ולשנות  בעולם גברי.

חוזרות אל העתיד: יצירת נשים בקהילתן ככלי לשינוי והעצמה

סיפוריהן של נשים וקהילות בעולם שבחרו לשחזר את האומנויות והמטלות המסורתיות ולהפוך אותן לכלי העצמה ושינוי בתוך קהילתן.

חמישה סיפורים של שינוי קהילתי מתוך שמירת מסורת ושחזור תרבות. סיפורן של נשים אמיצות ומעוררות השראה.

מגדר כלכלה ושוק העבודה
שוויון מגדרי מייצר צמיחה כלכלית. צמיחה כלכלית מייצרת שוויון. האמנם? בהרצאה זו נבחן את הקשר בין מבנה העולם הכלכלי המערבי לעיכוב בשיוויון כלכלי ותעסוקתי לנשים. נדון במעמדן של נשים בשוק העבודה ישראל, בחוקים ובמגבלות החלות על עובדות ועל מעסיקים ונציע כלים ופתרונות ליצירת שוק תעסוקה הוגן ובטוח יותר לנשים.

 

שינוי חברתי
צדק חברתי הפך להיות מושג אופנתי, אולי אפילו שחוק מאז מחאת הקיץ של שנת 2011. הציבור
בישראל משתמש בביטויים ובדרישות לצדק ואחריות חברתית יותר ויותר, אך האם הפוליטיקאים שלנו באמת הפנימו את הדרישה לשינוי?
מי עושה רעש ומי עושה באמת, מהם השינויים שחלו בפוליטיקה הישראלית בהקשר השינוי החברתי בחמש השני האחרונות ומה עלינו לדרוש מהמנהיגים והמנהיגות שלנו.הרצאות מקצועיות לארגונים ועסקים
ניתן לבנות הרצאה מותאמת לארגון, לצרכיו ייחודיים ולתחום המקצועי/תעסוקתי בו עוסק


גיוון ככלי להצלחה עסקית
גיוון (Diversity) הפך למושג אופנתי וכלי חיוני בהצלחה של עסקים.
מחקרים ונתונים מראים לנו שגיוון מייצר הצלחה עסקית... אם עושים אותו נכון. גיוון במקום העבודה כולל הכרה, הכלה ומתן תחושת שייכות ונראות לעובדים ועובדות ממגוון קבוצות. אבל... איך נייצר ארגון שבאמת מגוון? שמצליח להכיל, לתת מקום וניראות וגם לייצר שותפות מלאה? בהרצאה נגדיר מהו גיוון (מגדרי, אתני, שילוב אנשים שונים), כיצד נתגבר על המורכבויות במקום העבודה ומהם הכלים הטובים ביותר להטמיע גיוון בארגון.


חיים-עבודה-קריירה-משפחה: איזון והתאמה או מירוץ במבוך?
החיים במאה ה-21 נדמים לעיתים כמירוץ במבוך. יום ליום, שעה אחר שעה. עבור הורים בכלל ואימהות בפרט, לעיתים דומה כי השאיפה לאיון בין חיים ומשפחה לעבודה וקריירה, היא בלתי אפשרית.
מאין מגיע המושג איזון עבודה משפחה? מהם באמת הנתונים כיום? האם אכן ניתן לאזן.
 ההרצאה תבחן את כל האלות הללו ותציע פתרונות וכלים לארגון, שיאפשרו לייצר התאמות ואיזונים בין חלקי החיים של העובדות/ים והמנהלות/ים.


מניעת הטרדה מינית בארגון
החוק למניעת הטרדה מינית נחקק בשנת 1998. מאז ועד היום חלו שינויים מרחיקי לכת ביחסה של החברה הישראלית לתופעה, מימדיה והשלכותיה על חיינו ועל מקומות עבודה.
החוק מגדיר את המעסיק/ה כאחראי/ת על שלומן/ם ורווחתן/ם של עובדיו ולפיכך, עליו לייצר בארון אווירה בטוחה ונטולת הטרדות מיניות.


הרצאה להנהלה בכירה
בהרצאה נכיר את יסודות החוק למניעת הטרדה מינית, נבחן מהם החובות של המעסיק/ב כלפי עובדיו ומהם חובות העובדים והעובדות בתהליך ההגנה על מרחב נקי מהטרדה. כמו כן נבדוק מהם הכלים העומדים לרשות ההנהלה ביצירת תהליך נכון של בניית ארגון בטוח ונקי מהטרדות מיניות בעזרת בניית תהליך חוצה ארגון.  כל זאת בעזרת הצגת דוגמאות ומודלים לבחירה.

הרצאות לעובדות/ים
בהרצאה נכיר את יסודות החוק למניעת הטרדה מינית, נבחן מהם החובות של המעסיק/ב כלפי עובדיו ומהם חובות העובדים והעובדות בתהליך ההגנה על מרחב נקי מהטרדה. כמו כן נלמד מהם הכלים העומדים לרשות הארגון בהגנה על העובדות והעובדים בעזרת ניתוח מקרי בוחן.

הרצאה לממונות על מניעת הטרדה מינית בארגון
החוק למניעת הטרדה מינית מגדיר את אחד מתפקידי הארגון, למנות ממונה/אחראי/ית על מניעת הטרדה מינית בארגון. ההרצאה תציג את יסודות החוק לעומק, תנתח מקרי בוחן, תגדיר את תפקיד הממונה ותיתן כלים בסיסיים לבניית ארגון נקי ובטוח מהטרדות מיניות.

הרצאה למנהלים / מנהלות
בהרצאה נכיר את יסודות החוק למניעת הטרדה מינית, נבחן מהם החובות של המעסיק/ב כלפי עובדיו ומהם חובות העובדים והעובדות בתהליך ההגנה על מרחב נקי מהטרדה. נלמד מהם הכלים העומדים לרשות מנהל/ת בתהליך הבירור הארגוני של אירוע. כיצד לייצר סביבת עבודה נקיה מהטרדות וכיצד ללוות את הצוות והארגון בתהליך זה.